• NIEZBĘDNIK PIERWSZOKLASISTY.

Wykaz przyborów szkolnych dla uczniów klas I.

1.Zeszyty:

- j. polski - w wąskie linie (16 kartkowy)

- matematyka, j. angielski - w kratkę (16 kartkowy)

- religia - w kratkę (dowolny)

2. Teczka plastyczna ( najlepiej z uchwytem):

- blok techniczny

- blok techniczny z kolorowymi kartkami

- blok rysunkowy

- zeszyt papieru kolorowego

- plastelina

- farby plakatowe

- farby wodne

- kubek, pędzle

- kredki świecowe

3. Teczka z gumką (podpisana).

4. Podkładka na ławkę (wg uznania wychowawcy).

5. Przybory szkolne:

- piórnik – ołówki, kredki ołówkowe, gumka, temperówka, linijka, nożyczki, klej.

6. Zajęcia wychowania fizycznego:

- spodenki granatowe lub czarne

- biała koszulka

- wygodne obuwie sportowe z białą podeszwą

7. Worek na obuwie zmienne.

• Półkolonie- dzień 5 turnus II.

•  W ostani dzień półkolonii dzieci brały udział w grach i zabawach terenowych.

Zwiedziły Muzeum Górnośląskie - Park Etnograficzny w Chorzowie.

Na zakończenie wakacyjnej przygody odbyła się bitwa na wodne "Nerfy".

• Półkolonie - dzień 4 turnus II.

• Dzisiaj dzieciaki uczestniczyły w zajęciach gimnastycznych z elementami judo oraz warsztatch z pierwszej pomocy przedmedycznej. Odwiedziły  również sąsiadujący z naszą szkołą Domek Matki Ewy.

• WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY.

Informujemy, że zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty będzie możliwe do odbioru w sekretariacie szkoły 6 lipca (czwartek) od godziny 14.00, oraz w kolejnych dniach w godzinach  7.00-15.00.

Sekretariat szkoły pracuje w okresie wakacyjnym w godzinach 7.00 - 15.00.

Serdecznie zapraszamy.

• Półkolonie - dzień 2 turnus II.

• Dzisiaj dzieci spędziły czas bardzo aktywnie uczestnicząc w Olimpiadzie Sportowej. Po wysiłku fizycznym zasłużony relaks - wyjście do kina Cinema City w Agorze.

• Półkolonie - dzień 1 II turnus.

• Rozpoczął się drugi turnus szkolnych półkolonii.

Nowy tydzień. Nowe wyzwania.

Dzieci wzięły udział w grach i zabawach ruchowych, oraz  w zajęciach na ściance wspinaczkowej.

• Półkolonie - dzień 5.

• To był bardzo udany ostatni dzień pierwszego turnusu półkolonii.

Odwiedziliśmy Zagrodę Żubrów w Pszczynie, a potem udaliśmy się na Rynek i pod Ratuszem delektowaliśmy się lodami.

• Półkolonie - dzień 4.

• Czwarty dzień półkolonii  był pełen przygód. Na rozgrzewkę zawody sportowe, a potem wodne szaleństwo w Aquaparku w Tarnowskich Górach.

• Półkolonie - dzień 3.

• W trzecim dniu półkolonii odwiedziliśmy Muzeum Ognia w Żorach.

Korzystając z okazji zwiedziliśmy Rynek w Żorach, gdzie czas umiliła nam Karuzela Żorzanka.

• Półkolonie - dzień 1.

• Wakacje wakacjami, ale coś się w szkole musi dziać.

Półkolonie czas zacząć.

Dzisiaj dzieciaki próbowały swoich sił na ściance wspinaczkowej Skarpa Bytom. Potem odbyła się na boisku szkolnym bitwa drużynowa na wodne pistolety.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

• Był hymn, była akademia, były podziękowania, były i łzy wzruszenia.

W piątek 23 czerwca 405 uczniów naszej szkoły rozpoczęło zasłużone wakacje przed kolejnym rokiem szkolnym, a 100 ósmoklasistów, z rąk Pana Prezydenta Miasta Bytomia Mariusz Wołosz oraz Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Barbary Freier-Pniok otrzymało świadectwa ukończenia szkoły. Zapraszamy na krótką fotorelację.

• Bezpieczne Wakacje !!!!

• Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa.

Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi i wspólnie

świetnie

się bawią, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę.

Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami?

Dlatego o bezpiecznych wakacjach oraz o tym jak zachowywać się w miejscach wypoczynku m.in. nad wodą, w lesie, na wsi, w górach przypomniał uczniom Szkoły Podstawowej nr 33 w Bytomiu dzielnicowy Pan Mirosław Partyka. W czasie prezentacji nie zabrakło również informacji o tym jak zachowywać się w stosunku do osoby obcej, zwierząt domowych i dzikich, powtórzono również zasady ruchu pieszych oraz jak bezpiecznie bawić się i spędzać czas na zewnątrz.

• ZAWODY LEKKOATLETYCZNE - KAMA CUP

• 13 czerwca na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego odbyły się zawody Kama Cup.

Udział wzięli chłopcy i dziewczynki w przedziale wiekowym od III do VIII klasy. Uczniowie brali udział w dwóch z czterech konkurencji lekkoatletycznych - bieg na 60m, skok  dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 m.

Szkołę reprezentowali:

III miejsce w rzucie piłeczką palntową - zajął Tymoteusz Wąsik klasa 8c

OGROMNE GRATULACJE !!!!!!

• „FASCYNUJĄCA ZIEMIA”

Z radością informujemy, że nasza uczennica Lena Wolska z kl. 6a otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie FASCYNUJĄCA ZIEMIA organizowanym przez Instytut Geofizyki - Polskiej Akademii Nauk.

Celem konkursu było propagowanie interdyscyplinarnej wiedzy matematyczno-przyrodniczej a uczestnicy konkursu mieli za zadanie nagrać ciekawy filmik 60 sekundowy na wybrany temat według ściśle sprecyzowanych wytycznych z uwzględnieniem praw autorskich.

Warto wspomnieć, że konkurs składał się z 3 etapów

- etap pierwszy – weryfikacja formalna i merytoryczna

- etap drugi – głosowanie na filmy na kanale YouTube

- etap trzeci – wybór zwycięskich filmów przez Kapitułę Konkursu z 12 prac które zostały zakwalifikowane do 3 etapu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Link do filmiku Lenki:

• Cambridge Preliminary English Test (PET)

• Z przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Szymon Kaliciak kl. 8c przystąpił do egzaminu z języka angielskiego Cambridge Preliminary English Test (PET) i uzyskał maksymalny poziom B2 w każdej ze sprawdzanych umiejętności. Ogromne

Gratulacje!