• O szkole

• Misja szkoły

Misją szkoły jest tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej,
          w której cała społeczność szkolna wpływa na rozwój uczniów.
          Zadaniem naszej szkoły jest zadbanie o jak najlepsze warunki
          do intelektualnego, emocjonalnego, społecznego i fizycznego rozwoju
          uczniów z uwzględnieniem ich szczególnych potrzeb.

Wizja szkoły

W naszej szkole dbamy, aby wszyscy uczniowie osiągali coraz lepsze wyniki
          i rozwijali swoje zainteresowania, uczymy twórczego i krytycznego myślenia.
          Oceniamy sprawiedliwie, a uczniowie i ich rodzice znają i rozumieją zasady oceniania.
          Uczniowie naszej szkoły uczą się współdziałania w zespole, angażują się w pracę na rzecz swojej społeczności.
          Rodzice uczniów są partnerami szkoły.
          W szkole panuje życzliwa atmosfera, uczniowie mają szansę uwierzyć we własne siły.
          Uczymy języków obcych, posługiwania się komputerem i Internetem,
          przygotowujemy uczniów do życia w zjednoczonej Europie, wprowadzamy w świat kultury.

Model absolwenta

1. Ma poczucie przynależności do społeczności szkolnej, środowiska, regionu, kraju i świata.

2. Współdecyduje o ważnych sprawach szkolnych.

3. Prezentuje postawę patriotyczną.

4. Zna i respektuje prawa człowieka, jest otwarty na innych, tolerancyjny.

5. Wie, co to jest system wartości - poszukuje dobra.

6. Potrafi radzić sobie w różnych sytuacjach, jest dociekliwy, samodzielny w myśleniu i działaniu, odpowiedzialny za własne decyzje.

7. Dba o środowisko, zdrowie własne i innych.

8. Zna i przestrzega zasad samorządności i demokracji.

9. W szkole czuje się bezpiecznie, dostrzega troskę związaną z zaspokojeniem jego potrzeb.

10. Zna zasady bezpiecznego korzystania z technologii informacyjnych i multimedialnych, ma świadomość zagrożeń z nich płynących.