• Budżet Obywatelski

• Szanowni Państwo

Od 22 września trwa głosowanie w tegorocznej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.Podobnie jak w latach poprzednich Nasza Szkoła zgłosiła swój wniosek.

W tym roku staramy się pozyskać środki na odnowienie aktualnie asfaltowego boiska szkolnego. Złożony przez nas wniosek o nazwie Bytom Aktywne Miasto II znajduje się w puli wniosków do 500 tyś zł i otrzymał NUMER 8.

Nasz projekt przewiduje:

-usunięcie i utylizację aktualnie położonej warstwy asfaltu;

-przygotowanie podbudowy nowej nawierzchni;

-wykonanie nawierzchni boiska z poliuretanu;

-namalowanie linii boisk;-montaż piłkochwytów wokół boiska;

-montaż czterech koszy do koszykówki;-montaż słupków oraz siatki do siatkówki;

-zakup sprzętu sportowego;-wykonanie przejść komunikacyjnych do boiska;

-montaż czterech ławek oraz czterech pojemników na odpady.

W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Bytomia niezależnie od wieku.Podczas głosowanie oddajemy jeden głos na projekt do 500tyś zł ( numer 8 - Bytom Aktywne Miasto II) oraz jeden głos na projekt do 2 mln zł (zachęcam do oddanie głosu na projekt nr 40 - Stawiamy na łapy - bytomska oaza dla zwierząt, projekt dotyczący Schroniska dla zwierząt w Miechowicach).

Głosowanie odbywa się poprzez stronę internetową

www.bo.bytom.pl

Uprzejmie proszę o głosowanie na Nasz projekt, który wzbogaci infrastrukturę sportową, z której korzystają Państwa dzieci.

Dzięki Państwa zaangażowaniu w poprzednich latach udało się zdobyć środki na budową placu zabaw oraz remont sali judo i tenisa stołowego, które zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku.Wierze, że i tym razem pokażemy, że jesteśmy silną zjednoczona dla dobra dzieci społecznością

Michał Wąsek

• Odpłatność za obiady w październiku 2023r.

Odpłatność za obiady w październiku 2023r. wynosi:

189,00 , tj.22 dni x 9,00 zł-9,00zł

w terminie do 25 września 2023r.

W powyższej kwocie odliczony jest niewykorzystany obiad

w dniu 18.09.2023r.

Jeśli opłata nie zostanie uiszczona w terminie, uczeń nie będzie  ujęty na liście żywionych w październiku 2023r.
            Na konto należy wpłacać dokładnie taką kwotę, jaka jest należna za dany miesiąc. Rodzice, którzy zgłosili nieobecność dziecka, przed dokonaniem przelewu, zobowiązani są skontaktować się z Kierownikiem Świetlicy - Renatą Jurczygą celem ustalenia, pomniejszonej kwoty wpłaty o ewentualne odpisy za poprzedni miesiąc.

• SPRZĄTAMY ŚWIAT

• Z dumą oznajmujemy, że nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III wspaniale sprawdzili się dziś w roli młodych ekologów i aktywnie włączyli się w akcję "Sprzątania świata". Czyste środowisko to nasza wspólna sprawa, choć dzieci słusznie poddały w wątpliwość, czy aby wszyscy dorośli są tego świadomi. Znajdując porzucony w lesie dywan, fragmenty zderzaka samochodu, buty czy plastikowe rury można mieć wątpliwości... Nasi uczniowie spisali się na medal sprzątając teren najbliższej okolicy. Pamiętajmy jednak, że nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, tylko o to, aby przestać śmiecić.

• Sukces Blanki z klasy 4a :)

• Lubimy kiedy uczniowie i uczennice naszej szkoły odnoszą sukcesy realizując również swoje pozaszkolne pasje. Dlatego z przyjemnością prezentujemy kilka zdjęć z zawodów deskorolkowych rangi MP na których został wyłoniony mistrz oraz mistrzyni U13 w kategorii Street U13. Blanka Dąbrowska z klasy 4a zdobyła ten tytuł pierwszy raz w swojej karierze sportowej. Zawody obyły się 19.08.2023.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Sukces Hani z 5a.

• W ostatni weekend wakacji w dniach 1-3.09 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ujeżdżeniu w Radzionkowie.

Nasza uczennica klasy 5A Hanna Dramska - Manterys razem z koniem „Magic Star” w kategorii Młodzików na kucach zdobyli tytuł Mistrzów Śląska.

Gratulacje !!!!

• Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 oraz Pasowanie na Ucznia.

• Jak co roku we wrześniu przyjmujemy do naszej szkolnej rodziny nowych członków. Pierwszoklasiści prezentują się, jak zawsze, z jak najlepszej strony. Mamy nadzieję, że szybko odnajdą się w nowym miejscu, wśród życzliwych im ludzi.

4 września oficjalnie stali się pełnoprawnymi uczniami i uczennicami składając swe pierwsze uroczyste ślubowanie w czasie ceremonii pasowania na ucznia.

Na ich twarzach można było dostrzec całą gamę emocji – od powagi i skupienia, poprzez niepewność i oczekiwanie, aż po radość.

Życzymy Wam Drodzy Pierwszoklasiści, abyście się czuli u nas dobrze, żebyście mieli wiele okazji do przeżywania miłych chwil, ale również żebyście czerpali tutaj wiedzę i umiejętności przydatne w szkole i codziennym życiu.

Serdecznie Was witamy!

• Odpłatność za obiady we wrześniu 2023r.

Odpłatność za obiady we wrześniu 2023r. wynosi:

162,00 , tj.18 dni x 9,00 zł

w terminie do 4 września 2023r.

Żywienie w stołówce szkolnej rozpoczynamy 6 dnia września 2023r. Jeśli opłata nie zostanie uiszczona w terminie, uczeń nie będzie  ujęty na liście żywionych we wrześniu 2023r.