• "Ogrodnik codziennie sadzi, sieje i podlewa,
      a także czaruje i świat w piękny zmienia.
      Ogrodnik z magią ma dużo wspólnego,
      bo z małego nasionka urośnie coś całkiem dużego (...)
      A jeśli czarować chcesz i Ty
      Zasadź z nami roślinkę w mig".

K. Kwiatkowska

W kalendarzach zagościła wiosna, a wraz z nią pierwsze rośliny sadzone na balkonach i w przydomowych ogródkach. Przygodę z uprawą kolorowych kwiatów może rozpocząć już kilkuletnie dziecko, dlatego ostatnie zajęcia w ramach Akademii Przedszkolaka zostały poświęcone małym ogrodnikom. Dzieci poznały niektóre kwiaty, nauczyły się je sadzić i przesadzać oraz dowiedziały się, jak uprawiać i dbać o swoje hodowle, tak aby zapewnić roślinom najlepsze warunki do wzrostu. Przedszkolaki nie bały się zakasać rękawów i wsadzić swoich dłoni w ziemię, aby później móc podziwiać dzieło natury 😊 Dodatkowo wspaniale ozdobiły swoje doniczki nadając im wiosennego i wielkanocnego charakteru.

To prawdziwa frajda obserwować dzień po dniu, jak rośnie zasadzony przez nas samych kwiat, dlatego wszystkim ogrodnikom życzymy, aby Wasze doniczki zakwitły kolorami. Mamy nadzieję, że będziecie podejmować ogrodnicze aktywności, odkrywać bogaty świat przyrody wokół nas, a dzięki temu rozwijać wrażliwość na piękno natury.