Klasa 2

      • 29 kwietnia 2020 r.

      • 28.04.2020 10:52
      • Klasy 2
      • EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

        Temat lekcji: ?

        Edukacja polonistyczna

        1. Odkoduj hasło:
        - oblicz w pamięci działania z przypisanymi im sylabami

        40+60 (DZIE. )

        80-10 ( W)

        37-7 (WIO)

        71+9 (SA)

        44+6 (SNA)

        - zastanów się, która sylaba odpowiada danemu wynikowi i odczytaj hasło utworzone z tych sylab
        - rozszyfrowałeś dzisiejszy temat lekcji ?- Brawo!

        30

        50

        70

        80

        100

         

         

         

         

         

         

        2. Przeczytaj wiersz Doroty Gellner pt." Sad rozkwita" w podręczniku na stronie 70 i udziel ustnej odpowiedzi na następujące pytania:

        - O czym jest mowa wierszu?
        - Jak zostały w nim przedstawione drzewa?
        - Co robi wróbel?
        3. Wskaż w wierszu rymujące się wyrazy i w ćwiczeniach na str. 76 wykonaj ćwiczenie nr 1.
        4. Otwórz zeszyt do języka polskiego i zapisz rozszyfrowany przez siebie temat lekcji.
        5. Teraz poćwiczymy łączenie słów w pary , które tworzą rymy-
        http://pisupisu.pl/klasa1/pary-trzyliterowe http://pisupisu.pl/klasa1/pary-czteroliterowe http://pisupisu.pl/klasa1/pary-piecioliterowe

        Znajdź rym-http://pisupisu.pl/klasa2/znajdz-rym

        6. Utwórz własne 4 rymy, albo wykorzystaj rymy z wykonanych przed chwilą ćwiczeń i zapisz je w zeszycie.
        7. Wykonaj teraz ćwiczenie nr 2 na str. 76
        8. Ćwiczenie dla chętnych- ćwiczenie 3 na str.76

        9. Naucz się wiersza na pamięć i prześlij filmik swojemu nauczycielowi (termin przesyłania - do 11 maja).

        Edukacja matematyczna

        1.Dzisiaj będziemy wykonywać obliczenia pieniężne na podstawie ilustracji.

        2. Otwórz podręcznik na str.31 i wykonaj zadanie nr 1
        - ( 1 ramka) jak obliczyć, ile zapłacono za tornister?
        Zakupiono długopis oraz tornister.
        Wiemy z ilustracji, że długopis kosztował 5 zł i łącznie zapłacono za zakupy 48zł.
        Jak obliczymy, ile kosztował tornister?
        Od łącznej kwoty za zakupy, czyli od 48 zł musimy odjąć koszt zakupu długopisu, czyli 5 zł i wówczas otrzymamy cenę tornistra.
        48 zł- 5 zł= 43 zł
        - oblicz w pamięci pozostałe 3 ramki i zapisz do zeszytu 1 wybrane przez siebie działanie.
        3. Teraz poćwicz - https://www.eduelo.pl/quizy/poziom-ii/matematyka/zadania-tekstowe/o-ile-wiecej-o-ile-mniej/

        2. Otwórz teraz ćwiczenia na stronie 43 i wykonaj 1, 2 i 3 ćwiczenie.

        Edukacja przyrodnicza

        Poznacie dzisiaj etapy powstawania owocu.

        1. Przeczytaj tekst w podręczniku na str.71

        2. Obejrzyj teraz filmik, który przybliży Ci jeszcze bardziej ten proces https://vimeo.com/288537050

        3. Otwórz teraz stronę 77 i wykonaj ćwiczenie nr 1- na podstawie informacji
        z podręcznika oraz obejrzanego filmiku ponumeruj obrazki we właściwej kolejności.

        4. Wykonaj teraz ćwiczenie nr 5 na stronie 77 - uzupełnij tekst odpowiednimi wyrazami z ramki.


         

        Życzymy miłej pracy i udanego dnia!

         

         

      • Wróć do listy artykułów
    • Logowanie

  • Librus Synergia