22 kwietnia 2020 r.
- 21.04.2020 10:26
- Klasy 1
EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA:
Temat dnia: Wieczór ciekawych opowieści.
Poznacie dzisiaj głoskę miękką „Ć”, „ć” w oparciu o wyraz „ćma”. Ćma to motyl, który lata wieczorem i nocą, bardzo lubi światło lampy. Na pewno już go widziałeś/aś.
Edukacja polonistyczna: Przeczytaj samodzielnie lub poproś rodzica o przeczytanie czytanki z Podręcznika na str. 68. Obejrzyj ilustarację u góry podręcznika, przyjrzyj się ćmie oraz przeczytaj powoli wszystkie wyrazy pod obrazkiem ćmy. Spróbuj odpowiedzieć na pytania dotyczące przeczytanego tekstu:
- Co robią chłopcy, gdy tata wyjmuje album ze zdjęciami?
- Co wówczas robi mama?
- Jaka jest wtedy pora dnia?
- Kto lubi słuchać wieczorem opowieści?
Przyjrzyj się teraz literce „ć” – składa się ze znanej już literki „c” i małej kreseczki napisanej na górze literki. Jest to spółgłoska miękka. Popatrz jak napisać tę literkę:
https://drive.google.com/open?id=1DiOjKtrTgy449cdbd0T5i5eB2a99kLuB
Teraz otwórz ćwiczenia z edukacji polonistycznej na str. 59. Napisz małą i wielką literę „ć”.
Wykonaj zad. 1 : przeczytaj wszystkie wyrazy. Niebieską kredką zaznacz w wyrazach wszystkie literki „ć”. Otocz żółtą pętelką wyrazy, w których literka „ć” jest na początku wyrazu. Zieloną pętelką otocz wyrazy, które mają literkę „ć” na końcu. Czy coś zauważyłeś?
W zadaniu 2 przeczytaj 3 zdania i obejrzyj ilustrację. Podkreśl zdanie, które pasuje do ilustracji. Zapisz to zdanie w zeszycie z języka polskiego. Literkę „ć” zapisz kredką.
Na koniec wykonaj zad. 3 – utwórz 2 wyrazy i zapisz je w linijce.
Zadanie domowe: Pooglądajcie wspólnie z rodzicami albumy ze swoimi zdjęciami z dzieciństwa, a może uda się wam obejrzeć album ze zdjęciami waszych rodziców?
Edukacja matematyczna: Poznałeś/aś już liczbę 19. Dzisiaj poćwiczysz rozwiązywanie zadań w zakresie 19.
W ćwiczeniach z matematyki na str. 36. Wykonaj zad. 1, policz czerwone czapeczki, wpisz liczbę w kratkę, pozostałe czapeczki pokoloruj na żółto i niebiesko. Zapisz w działaniu ile jest czapeczek czerwonych, żółtych i niebieskich.
W zad. 2 spróbuj ułożyć ustnie treść zadania pasującą do ilustracji, a następnie zapisz działanie.
W zad. 3 pokoloruj na żółto tyle samo trójkątów ile jest niebieskich kwadratów. Następnie pokoloruj na czerwono o 1 koło mniej niż jest niebieskich kwadratów. Wpisz obok figur ile jest kwadratów, trójkątów i kółek. Spróbuj uzupełnić działania na dole strony.
Teraz oblicz zad. 4 na str. 37, po lewej stronie widzisz tradycyjne działania, a z prawej strony znajduje się tabelka pionowa, którą już znacie z lekcji. Można te działania zapisywać też w postaci takiej tabelki. Uzupełnij ją.
Podobnie wykonaj obliczenia w zad. 5, będziesz dodawać liczby:5,10 i 3.
Na koniec dla relaksu pokoloruj wzór z zad. 6 według własnego pomysłu.
Edukacja zdrowotna: W ramach wf proponujemy, żebyście w miarę możliwości wyszli z rodzicami na spacer. Poobserwujcie wiosenne zmiany w przyrodzie, pobiegajcie i poćwiczcie na świeżym powietrzu.
Miłego spaceru i całego dnia!
RELIGIA:
Temat: Wierzymy w Zmartwychwstanie Pana Jezusa.
Drogie Dzieci mam nadzieję, że podobał Wam się film o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Tym razem mam dla Was zadanie, które obejmuje wycinanie ze strony 87 (obrazek nr 9) oraz przyklejanie tych elementów na str. 56.
Temat: Tajemnica wielkanocnego poranka.
Drogie Dzieci dorysujcie piękny ogród wokół grobu Pana Jezusa na str. 56 w ćwiczeniach z religii oraz pokolorujcie skałę grobu na szaro i figurę Zmartwychwstałego Pana Jezusa – praca na ocenę.
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły